آموزش

06 شهریور

امکان رشد گیاه در خاک‌های شور فراهم می‌شود

محققان روشی ابداع کردند که بتوان با استفاده از آن، در خاک شور گیاهان را رشد داد. بخش زیادی از خاک‌های جهان برای کشاورزی زیادی شور هستند. در حالی‌که مزارع موجود با چرخه‌ آبیاری‌های فعلی و فرآیند تبخیر آب، شورتر می‌شوند. حال محققان امید دارند که با استفاده از یک روش جدید، امکان رشد گیاهان در خاک غیر قابل استفاده را هم فراهم کنند.

06 شهریور

شیوه های حفظ و کنترل کیفیت محصولات کشاورزی

سیر نزولی کیفیت محصولات کشاورزی پس از برداشت بسته به نوع و واریته با سرعت های متفاوت طی می شود و کاهش این سرعت تا حد مقدور و امکان از اهداف واحدهای صنایع تبدیلی می باشد یعنی این سرعت به صفر نخواهد رسید ولی بسته به نوع فرآوری، آن را هر چه بیشتر به صفر نزدیک می گردانیم و با افزایش دوره ماندگاری و جلوگیری از ضایعات، مصرف آن را به تعویق می اندازیم.

06 شهریور

نقش ریزمغذی ها در بهبود کیفیت محصولات کشاورزی

گیاهان نیز مانند جانوران برای رشد و نمو نیازمند به غذا می باشند و این عناصر غذایی شامل 16 عنصر می گردد که گیاههان بدون آنها قادر به ادامه حیات نیستند. خاک عمده تامین کننده اکثریت عناصر غذایی مورد نیاز گیاههان می باشد. به جز کربن ، اکسیژن و هیدروژن که از طریق آب و هوا تامین می گردند، منبع اصلی بقیه عناصر غذایی مورد نیاز گیاه در خاک می باشد.

17 مرداد

پیاز با ۵۱۵ درصد گرانی رکورد شکست +جدول

مطابق آمار در اردیبهشت ماه امسال قیمت پیاز بیش از ۵۱۵.۱ درصد نسبت به مدت مشابه در سال گذشته رشد داشته است.

17 مرداد

نصب قیمت در میوه فروشی ها الزامی شد

رئیس اتاق اصناف تهران گفت: بر اساس اعلام سازمان حمایت برای کنترل و نظارت بردرج قیمت، الصاق برچسب روی کالا یا نصب تابلو و نرخنامه در محل تولید، عرضه، کسب و حرفه بر روی محصولات، به نحوی که قیمت واحد کالا به سهولت مردم قابل رویت باشد، الزامی است.

17 مرداد

۶.۸ میلیون تن گندم خرید تضمینی شد

خرید تضمینی گندم تاکنون در سراسر کشور به ۶ میلیون و ۸۰۰ هزار تن رسیده است. همزمان ۳۶۲ هزار تن دانه‌ی روغن کلزا نیز خریداری شده است.